Kvalitní spánek

Spánek se obecně definuje jako stav odpočinku, který je doprovázen zpomalením většiny životních funkcí. V spánku dýcháme pomaleji, zklidňuje se náš tep, snižuje se naše schopnost reagovat na vnější podněty. Spánek potřebujeme stejně jako jídlo nebo vzduch. Potřeba spánku je nám geneticky dána.

Během spánku dochází k regeneraci mozkových i tělesných struktur, upravuje se homeostáza různých funkcí, zlepšují se imunitní funkce a vylaďuje se termoregulace. To, co se děje, je postupná změna frekvence mozkových vln, která má za následek zpomalování tepu, snižování krevního tlaku, zpomalení dýchání, relaxaci svalstva a další změny související s vylučováním různých hormonů nebo činností autonomního nervového systému.

Mnozí se po probuzení cítí hůře než před spaním. Způsobuje to nedostatečný nebo nekvalitní spánek. Spánek je velmi důležitou součástí našeho života, je to přirozený způsob jak si naše tělo může odpočinout, zregenerovat a nabrat síly.

Kvalitu spánku můžeme ovlivnit výběrem vhodné matrace. Zohledňujeme při tom několik faktorů, jako jsou náš věk, druh práce, případné problémy s páteří.

Vhodně zvolená matrace poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti, ideální anatomickou polohu páteře a uvolnění zádového svalstva během spánku. Rozhodující faktory pro výběr vaší matrace jsou vaše zvyky, fyzická struktura a osobní požadavky na komfort.

A jak proti nespavosti?

Vyřaďte z ložnice pracovní věci, protože tato místnost je určena k odpočinku.
Nenechte se v ložnici vyrušovat televizorem, světlem a pod.
Ukliďte ložnici, místnost má působit příjemně a čistě.
Správný výběr postele a matrace je také důležitý pro Váš dobrý spánek.
Neseďte před televizorem, pokud je to možné jděte na procházku.
Před spaním dejte NE kofeinu a nikotinu.
Večer jezte jen lehkou stravu.

Uvidíte, na matracích Dormisan a Bed & Bed bude pro Vás radost spát.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení